پایان سال تحصیلی

پایان سال تحصیلی کلاس های نارنجی و سفید

کفتی به روزگاران مهری نشسته گفتم 

                                           بیرون نمی توان کرد حتی به روزگاران 

جشن پایان سال تحصیلی ۹۵-۹۴ کلاس های نارنجی و سفید (۹۵/۳/۱۰)

IMG_2833  IMG_2859

IMG_2876 IMG_2909  IMG_2924 IMG_2933 IMG_2952 IMG_2959 IMG_2984

با پایان اردیبهشت،‌کلاس‌ درس دانش‌آموزان ابتدایی نیز به سمت تعطیلی می‌رود به‌گونه‌ای که برخی دبستان‌ها از هم‌اکنون پایان سال تحصیلی را اواخر اردیبهشت اعلام کرده‌اند اما برگزاری ۸۰۰ جلسه آموزشی در طول سال تحصیلی یک قانون است.

 اردیبهشت که به روزهای پایانی می‌رسد و در آستانه فرارسیدن خرداد، امتحانات دانش‌آموزان، کلاس‌های درس به ویژه کلاس‌های دبستان به سمت تعطیلی می‌رود.

امسال نیز طبق گزارش برخی خانواده‌ها، تعدادی از مدارس ابتدایی از هم‌اکنون اعلام کرده‌اند که سال تحصیلی اواخر اردیبهشت به پایان می‌رسد و کلاس‌های درس در خرداد برگزار نمی‌شوند؛ این در حالی است که مسئولان آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای بر ممنوعیت تعطیلی زودهنگام مدارس ابتدایی تاکید کرده‌اند.

مرتضی شکوهی، معاون دفتر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعطیلی زودهنگام برخی از مدارس ابتدایی اظهار داشت: طبق مقررات موجود و بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌وپرورش، دانش‌آموزان بایدحداقل 800 جلسه آموزشی را در یک سال تحصیلی بگذرانند.

وی افزود: براساس این مقررات، با ارسال بخشنامه‌ای تأکید کرده‌ایم که مدارس ابتدایی باید کلاس‌های درس را تا 12 خرداد برگزار کنند.

معاون دفتر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ باید تلاش کنیم تا 800 جلسه آموزشی در طول سال تحصیلی برگزار شد که مدیران کل استان‌ها مسئول اجرای این قانون هستند. آموزش‌ و پرورش موظف است از حق دانش‌آموزان مبنی بر برگزاری کلاس درس و آموزش دفاع کند بنابراین ساعات آموزشی نباید به دلایل مختلف کاهش یابند.

شکوهی تأکید کرد:‌ برخی مناطق مانند مناطق گرمسیر طبق قانون این اختیار را دارند تا کلاس‌های درس را زودتر تعطیل کنند.

**************************************************************
حجت الاسلام‌ و‌المسلمین حسین مهدیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، اظهارکرد: این جشن پیش از ظهر امروز، ۱۷خرداد به مناسبت پایان دوره پیش دبستانی و ورود کودکان ۶ ساله این مجموعه به مقطع اول ابتدایی در دارالایتام فدک، باغ عقیق برگزار شد.
وی هدف برگزاری این جشن را اجرای امینانه واقف(مرحوم لیستر) دانست و افزود: ما به عنوان سرباز در انجام نیات واقفان ورود پیدا می‌کنیم و موظفیم برای اجرای امینانه نیات آن‌ها از نهایت توان خود استفاده کنیم.
این مسئول در ادامه از چگونگی برگزاری مراسم سخن به میان آورد و گفت: این جشن با حضور ۸۰ کودک تحت پوشش این مجموعه برگزار شد و تمام بخش‌ها از جمله تلاوت قرآن ، اجرای سرود و نمایش توسط کودکان تحت پوشش این مرکز اجرا شد.
مهدیان بیان کرد: با برگزاری این مراسم، ۲۵ کودک تحت پوشش مجموعه جشن پایان تحصیلی و ورود به مقطع دبستان خود را جشن گرفتند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت موسسه ایتام فدک اشاره کرد و کرد و گفت: کودکان تحت پوشش این مجموعه به کمک خیران، از امکانات گوناگون آموزشی و پرورشی از قبیل کلاس های قرآنی، خلاقیت، نقاشی ، اتاق بازی و … بهره‌مند می‌شوند.
وی در پایان تصریح کرد: این مهارت‌ها توسط ۱۰ مربی به کودکان ۴ تا ۶ ساله مجموعه آموزش داده می‌شود و یقینا کودکان با بهره‌مندی از این آموزش‌ها می‌توانند با مهارت بیشتری به مقطع اول دبستان وارد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top