ست لباس مردانه شیک و جدید ویژه بهار و عید 95

مدل ست لباس مردانه شیک و جدید ویژه بهار و عید سال 1395

بهترین مدلهای ست رسمی مردانه:

ست مشکی لباس  مردانه، یکی از استایل های شاخص برای مناسبت های اجتماعی است که ویژگی بارز این استایل ساده بودن آن می باشد، اجزای استایل باید توسط یک خیاط ماهر و زبردست به خوبی دوخته شده باشد و نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد. افزودن یک پاپیون به این استایل آنرا جذابتر می کند و زیبایی خاصی به آن می بخشد.

البته به جز مناسبت های اجتماعی، این استایل انتخاب خوبی برای مراسم و مهمانی ها هم می تواند باشد، برای داشتن ظاهری شیک و آراسته تنها انتخاب این استایل کافی نیست بلکه باید یک سری نکات را هم بدانید، پس با شیکسون همراه باشید…

کت

در حال حاضر جدید ترین کت ها تک دکمه و دو دکمه هستند، بهتر است انتخاب شما هم از این دسته باشد، کت مشکی نماد استایل کلاسیک است. اگر قصد دارید کتی را انتخاب کنید که همیشه به روز باشد رنگ مشکی به شما پیشنهاد می شود، به جز مشکی رنگ دیگری که می تواند انتخاب خوبی باشد آبی کاربنی است، این رنگ هم همیشه مد است.

یقه برگردان

 محبوب ترین یقه، یقه برگردان است، اگر دوست دارید عرض شانه هایتان بیشتر از آنچه هست نشان داده شود، این مدل را انتخاب کنید.

پاپیون

پاپیون هم می تواند یکی از اجزای تکمیل کننده استایل شما باشد، دو مدل بزرگ و کوچک آن وجود دارد که انتخاب آن بستگی به سلیقه خودتان دارد.

شلوار

شلوار و کت شما باید ست و از یک پارچه یکسان باشند، البته به جز موارد محدودی، به طور مثال اگر کت تان مخمل باشد، دیگر نیازی به ست بودن نیست، در غیر این صورت از دو رنگ سیاه وسفید برای شلوارتان استفاده کنید، شلوار شما نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد، مدل شلوارتان هم باید راسته و تنگ بوده و گشاد نباشد.

پیراهن

هنگامی که استایل شما کلاسیک و ساده است، پیراهن تان هم باید با آن هماهنگ باشد،‌یعنی پیراهن سفید و ساده باید انتخاب کنید، کیفیت پیراهن تان باید درجه یک و اندازه ٖآن هم فیت تن تان باشد.

کفش

کفش های ورنی و چرم مناسب ترین انتخاب ها می توانند باشند اما کفش های براق مناسب تر هستند. رنگ کفش تان هم باید مشکی باشد تا با ست کلاسیک شما هماهنگ شود.

پاپیون های بزرگ

 پاپیون مشکی انتخابی کلاسیک و همیشه مد و به روز است که با هر رنگ کتی سازگاری دارد،‌ خیلی ضروری نیست که رنگ کت تان مشکی باشد، از رنگ های شیری،‌ آبی و قهوه ای هم می توانید استفاده کنید، هم چنین دستمال جیبی را هم فراموش نکنید، از انواع دستمال های ساده و طرح دار، برحسب سلیقه خودتان استفاده نمایید.

نکات نهایی

در موارد قبل شما را راهنمایی کردیم چگونه اجزای یک ست رسمی را انتخاب کنید، فراموش نکنید که رنگ غالب در ست های کلاسیک رنگ مشکی است، و اجزای کوچک دیگر مثل پاپیون، دستمال جیبی و… خیلی مهم هستند، هم چنین موردی که گفته نشد، دستمال گردن بود، این جزء بهتر است طرح دار باشد و کمی از آن از زیر یقه کت تان بیرون زده باشد، مطابق شکل، با رعایت این نکات، استایلی شیک و بی نظیر خواهید داشت.

از کجا بفهمیم لباس مان اندازه مان است؟

تشخیص اندازه بودن لباس
گاهی اوقات وقتی پیراهن نوی خود را تن می کنید، می بینید خیلی گشاد و بد قواره به نظر می رسد. علت کار چیست؟ آیا به خاطر بلندی آستین هاست؟ به خاطر یقه آن است؟ یا اینکه زیر کت ناجور به نظر می رسد؟ امروز علت آن را خواهید فهمید.

در اینجا قوانین و روش هایی آورده ام که با استفاده از آنها همیشه لباسهایتان برازنده و اندازه ی تنتان خواهند بود. درست است که مد لباس روز به روز تغییر می کند، اما این قوانین هیچ گاه تغییر نمی کنند و برای همه نوع لباس می توانید از آنها استفاده کنید.

پیراهن جلو دکمه دار
آستین ها و سردست
این نوع پیراهن معمولاً پس از چند بار شستشو آب می روند، پس هنگام خرید پیراهن جلو دکمه دار، حتماً دقت کنید که آستین ها کمی برایتان بلند باشد تا اگر پس از شستشو آب رفت، مشکلی ایجاد نشود.

شیک-ترین-ست-لباس-مردانه-بهار-و-عید-95-1

مدل لباس مردانه

اندازه ی مناسب برای آستین ها چقدر باید باشد؟
۱ – دقت کنید که آستین از روی مچ گذشته و تا ابتدای شستتان برسد.
۲ – درضمن سرآستین ها نیز باید به میزان کافی کیپ باشد تا از روی مچ پایین نیایند.
۳ – اگر پیراهن جلو دکمه دار را معمولاً روی شلوار می اندازید، پس دقت کنید که قد آن نباید از زیپ شلوارتان پایین تر بیاید و باید کمی بالاتر از آن بایستد.
۴ – زمانی که روی پیراهن از ژاکت یا کت استفاده می کنید، دقت کنید که اگر دستانتان را بکشید، آستین پیراهن باید فقط خیلی کم (حدود یک تا دو سانت) از سر آستین کت بیرون بیاید، اگر بیش از آن بود، باید پیراهن کوچک تری انتخاب کنید.

شیک-ترین-ست-لباس-مردانه-بهار-و-عید-95-3

مدل لباس مردانه جدید و شیک 2016

یقه ها و پیراهن
۱ – اگر پیراهنتان از قسمت شانه ها به خوبی اندازه تان باشد، مطمئن می شوید که سایز مناسب را برداشته اید.
۲ – وقتی دکمه های پیراهن را کامل بستید، باید انگشت سبابه تان در فاصله ی بین یقه و گردنتان جا بگیرد تا متوجه شود که خوب اندازه تان است.
۳ – لبه ی بیرونی و نوک یقه باید با برگردان یقه کتی که از روی آن می پوشید، به خوبی پوشیده شود.

کت
۱ – پس از پوشیدن کت، اگر دست هایتان را بکشید، آستین کت باید تا بند انگشت شستتان برسد. و کت باید پشتتان را نیز به خوبی بپوشاند.
۲ – یقه ی کتتان باید به صورتی باشد که حدود یک سانت از یقه ی پیراهنتان را نشان دهد.
۳ – اگر عادت دارید که کت ورزشی خود را روی پلوور می پوشید، هنگام خرید کت توجه کنید که حتماً یک پلوور نازک نیز همراه خود بیاورید.

شیک-ترین-ست-لباس-مردانه-بهار-و-عید-95-5

مدل ست لباس مردانه جدید و شیک 2016

شلوار
شلوار پارچه ای
۱ – پرو کردن شلوار پارچه ای بسیار ساده است و خیلی راحت متوجه می شوید که اندازه تان هست یا نه. اگر شلوار را بدون کفش امتحان می کنید، باید قدش به زمین برسد. اگر هنگام پرو کفش پایتان است، قسمت پشتی پاچه شلوار باید به زمین برسد. دقت کنید که قد شلوار باید اندازه ای باشد که هنگام راه رفتن جورابتان پیدا نباشد.
۲ – هنگامی که کمربند را روی شلوارهای پارچه ای می بندید، دقت کنید که خیلی سفت و محکم نکشید، این کار باعث می شود که شکمتان بزرگتر به نظر برسد.
۳ – دکمه ی شلوار را پایین نافتان ببندید.
همانطور که در بالا هم گفتیم لباسهای پارچه ای ممکن است پس از شستشو می آب بروند، دقت کنید که شلوارتان را نیز کمی بلندتر بخرید.

شلوار جین
شلوار جین نیز مثل لباسهای اسپرت دیگر، نیازی به دقت زیاد ندارد تا ببینید کاملاً اندازه تان هست یا نه. البته باید تاحدودی با انواع جین ها که در بازار هست آشنایی داشته باشید و بدانید که فرم کدام به بدن شما سازگارتر است.

سه مدل جین داریم : معمولی، آزاد و گشاد
جین معمولی همانطور که از نامش پیداست همان نوع قدیمی یا در واقع تنگ است.
جین آزاد در قسمت باسن کمی گشادتر است.
جین گشاد در قسمت ران ها و باسن بسیار گشادتر از جین معمولی است.

شیک-ترین-ست-لباس-مردانه-بهار-و-عید-95-6

مدل های جدید ست لباس نوروزی 1395

کراوات
یک راه ساده برای اینکه بدانید کدام کراوات اندازه و برازنده شما است این است که آن را روی پیراهنی مناسب و اندازه تان امتحان کنید.

به نکات زیر دقت کنید :
۱ – قد کراوات باید بالاتر از خمیدگی شکم قرار گیرد.
۲ – اندازه گره کراوات نباید قدری باشد که نوک یقه پیراهنتان را بگیرد.
۳ – مثلثی که با گره ی کراواتتان ایجاد می کنید، باید به خوبی با مثلث یقه ی پیراهن جلو دکمه دارتان جور باشد.

پالتو و بارانی
برخی اعتقاد دارند که بهتر است پالتویتان را یک سایز بزرگتر از سایز پیراهنتان بگیرید تا مطمئن شوید که بر روی پلوور هم اندازه تان خواهد بود.

پالتو ها دو نوع دارند : پالتوی بلند تا زانو، و نیمتنه
۱ – اندازه آستین ها باید به صورتی باشد که هنگام کشیدن دست ها سرآستین تا ابتدای شست تان برسد.
۲ – پشت پالتو باید صاف و یکدست باشد، مثل پشت کت و ژاکت.
۳ – اگر پشت پالتو خط های افقی بیفتد یعنی برایتان کوچک است. خطهای عمودی نشانگر این هستند که پالتو برایتان بزرگ و گشاد است.

شیک-ترین-ست-لباس-مردانه-بهار-و-عید-95-2

مدل ست لباس مردانه 2016

کمربند
هنگام خرید کمربند دقت کنید که باید آن را یک سایز بزرگتر از اندازه ی شلوارتان بگیرید. مثلاً اگر سایز کمرتان ۳۴ است، سایز کمربندتان باید ۳۶ باشد.
۱ – میخ کمربند باید همشه در سوراخ وسط قرار گیرد. برخی از کمربند ها سه سوراخه و برخی پنج سوراخه هستند.
۲ – دم کمربند باید تا اولین پل (حلقه) شلوار ادامه یابد.
۳ – سگک کمربند باید در امتداد دکمه های پیراهنتان قرار گیرد.

لباسی کاملاً برازنده!

اگر از اندازه های درست لباس ها باخبر باشید، پس از خرید یا گرفتن لباستان از خیاطی، بسیار راضی خواهید بود، چون همه ی لباسها کاملاً اندازه و برازنده ی تن شما خواهد بود. امیدواریم نکات بالا در این زمینه کمک کننده و مفید بوده باشند.

مدل لباس مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top