آناکوندا بزرگترین و غول پیکرترین مار جهان

بزرگترین مار جهان با 2 تن وزن و 40 متر طول
مار یک حیوان خیلی ترسناکی می باشد ولی اگر اندازه و طولش بیشتر از حد نرمال باشد بسیار وحشتناک تر می باشد این مار هم یکی از مارهای بزرگ دنیا است که در جنگل آمازون آفریقا سالهاست که زندگی می نماید و می تواند برای مردم آفریقا خطر آفرین باشد در ادامه تصاویر بزرگترین مار جهان با 2 تن وزن و 40 متر طول در جنگل آمازون آفریقا را خواهید دید.

بزرگترین مار جهان بنام آناکوندا بطول 134 فوت و 2067 کیلوگرم در جنگل آمازون آفریقا توسط گروه Africa’s Royal British commandos کشته شد، این مار 257 انسان و 2325 حیوان را خورده بود.

 

رژیم و شکار آناکونداها بزرگ ترین مار جهان:
آنها با رژیم غذایی خوک های وحشی، گوزن، پرندگان، لاک پشت ها، کاپی بارا (بزرگترین جوندگان جهان)، دریانوردان و حتی جگوارها به بزرگترین سایز خود می رسند. آناکونداها منقبض کننده های غیرسمی هستند، بدن عضلانی خود را به دور طعمه اسیر پیچیده و فشار می دهند تا زمانی که حیوان دچار خفگی شود. فک های متصل به رباط های کششی به آنها امکان می دهد طعمه های خود را کامل، بدون توجه به اندازه، ببلعند و پس از یک وعده غذایی بزرگ می توانند هفته ها یا ماهها بدون غذا باقی بمانند.

 

تولید مثل آناکونداها:
آناکونداهای ماده تخم های خود را حفظ کرده و در هر بار تخم گذاری ده ها آناکوندای دیگر به دنیا می آورند. مارهای بچه هنگام تولد حدود 2 فوت طول دارند و تقریباً بلافاصله قادر به شنا و شکار هستند. عمر آنها در طبیعت حدود ده سال است.

آناکونداهای سبز سنگین ترین وزن در دنیای مارها دارند. اندازه آنها در گذشته اغراق شده است.

آناکونداهای سبز سنگین ترین مارهای جهان هستند. سنگین ترین آناکوندای ثبت شده تاکنون 227 کیلوگرم بوده است. این مار عظیم الجثه 8.43 متر طول، و قطر آن 1.11 متر بود.

در حالی که پیتون مشبک بلندتر است، اما باریک است. آناکونداها حجیم هستند. تخمین زده می شود که وزن یک آناکوندا به طول 5.2 متر تقریباً برابر با یک مار پیتون مشبک به طول 7.3 متر می باشد.

آناکوندا سمی نیست ولی قربانیان خود را با پیچیدن بدن به دور آنها و درهم فشردن می‌کشد. درازای بدن این خزنده بین هفت‌ونیم تا نه متر است. از لحاظ وزن سنگین ترین مار جهان است که حدود ۲۷۰ کیلوگرم وزن دارد به عبارتی ۱۲۰ کیلوگرم سنگین تر از پایتون. بزرگترین گونه آناکوندا، آناکوندای سبز می‌باشد.

نکته جالب درباره مار آناکوندا این است که تنها نمونه از اژدرماران است که بچه‌زا می‌باشد.

لطفا دقت داشته باشید که قدرت عضلات و ماهیچه های این مار تا حدی است که اگر به دور انسانی بپیچد رو فشار بر او وارد کند ٬ قربانی در عرض تنها چند ثانیه کشته می شود.

یکی از اعضای خانواده بوآ، آناکوندای سبز آمریکای جنوبی، صدهای کیلوگرم وزن داشته و به عنوان غول پیکرترین مار در جهان شناخته شده است. مار پیتون شاید طولی بیشتر از آناکوندای سبز داشته باشد اما قطر زیاد بدن آناکوندا وزن این مار را دو برابر وزن مارهای پیتون ساخته است.به گزارش فرارو به نقل از نشنال جئوگرافیک، آناکوندای سبز می تواند تا طول 8.8 متری و وزن 227 کیلوگرمی رشد کند و شعاع بدن این جاندار گاه به 30 سانتیمتر نیز می رسد. آناکونداهای ماده معمولا بزرگتر از نرها هستند و دیگر انواع این گونه از مارها معمولا به رنگهای زرد با لکه های تیره دیده می شوند. به گفته محققان این مار در جنگلهای گرمسیری آمازون و در محیطهای مرطوب مانند مردابها زندگی می کند.

ابعاد عظیم بدن این مارها به واسطه تغذیه از خوکها، آهوها، پرنده ها، لاک پشت ها، جوندگان، سوسمارها و حتی پلنگها رشد کرده و بزرگتر می شود. این مار غیر سمی است اما با کمک گرفتن از ماهیچه های قدرتمندی که در بدن دارد شکار را خفه کرده و کل بدن شکار را یکجا می بلعد و پس از آن برای هفته ها و گاه ماه ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می دهند. آناکونداهای ماده در هر بار تخم گذاری دهها آناکوندای دیگر به وجود آورده که طول هر یک از این مارهای نوزاد 60 سانتیمتر است. آناکوندا از بدو تولد قدرت شنا و شکار کردن دارد و طول عمر این جاندار در حدود 10 سال تخمین زده شده است.

 

بزرگترین مار جهان در برزیل گرفتار شد - دنیای حیوانات

 

آناکوندای غول پیکر دارای سه گونه‌ است:

1. مار آناکوندای سبز

2. مار آناکوندای زرد

3. مار آناکوندا خال‌خالی

این مار غول پیکر به واسطه تغذیه از خوکها، آهوها، پرنده ها، لاک پشت ها، جوندگان، سوسمارها و حتی پلنگها رشد کرده و بزرگتر می شود. این مار غیر سمی است اما با کمک گرفتن از ماهیچه های قدرتمندی که در بدن دارد شکار را خفه کرده و کل بدن شکار را یکجا می بلعد و پس از آن برای هفته ها و گاه ماه ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می دهند.

آناکونداهای ماده در هر بار تخم گذاری دهها آناکوندای دیگر به وجود آورده که طول هر یک از این مارهای نوزاد ۶۰ سانتیمتر است. آناکوندا از بدو تولد قدرت شنا و شکار کردن دارد و طول عمر این جاندار در حدود ۱۰ سال تخمین زده شده است.

بزرگترین مار آناکوندا (یا بوای آبی) گونه‌ای مار آبزی از خانواده اژدرماران (مارهای بوآ) است که در رودها و مرداب‌های جنگل‌های انبوه امریکای جنوبی زندگی می‌کند.

مار آناکوندای سبز آمریکای جنوبی از اعضای خانواده بوآ، بزرگترین مار در جهان شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top