شعر جشن الفبا پایه اول

 

شعر جشن الفبا

تکلیف ادینه برای تمام هفته های سال ابتدایی            پکیج کتاب کار و ازمون کلاس اول           کتاب تمرین دیکته و روانخوانی کلاس اول دبستان
تکلیف آدینه تمام هفته ها                   پکیج نیازمندی های کلاس اول                       کتاب دیکته ی شب

یک شعر زیبا برای جمع خوانی در کلاس اول مناسب برای جشن حروف الفبا لطفا نظر بدین.

شعر جشن الفبا

یه روز تو اول مهر اومدیم به دبستان

جشن شکوفه بودیم خوشحال و شاد و خندان

اسم کتابامون رو حتی نمی دونستیم

تو دستمون مداد بود اما نمی نوشتیم

دفترامون سفید بود کتابامون بی صدا

تا اینکه از راه رسید خانم معلم ما

با صدا ها دوست شدیم با کتابا حرف زدیم

تو دفتر مشقمون شکل شونو کشیدیم

حالا که دفتر ما شده شهر الفبا

کتابمون ساکت نیست شده پر از سر صدا

برای ما میگه از گذشته ها و امروز

تاریکی ذهن ما روشن شده مثل روز

حالا کتاب می خونیم همه چیزو می دونیم

می نویسیم بابا آب قدر اونو می دونیم

مادر در باران آمد خسته نباشی مادر

ممنون کنارم بودی ای خواهر و برادر

بارون دونه دونه رو ابر تو آسمونه

دنیا پر از نعمته خدا چه مهربونه

معلم مدرسه با ناظم مهربان

مدیر ما چه خوبه خدا نگهدارشان

************************************************************************

متن سرود جشن الفبا

معلم خوب ما
یادم دادی الفبا
گفتی که باش دانا
دانا و هم توانا
امروز شاد شادم
زیرا که باسوادم
آموخته ام الفبا
سی و دو حرف زیبا
امروز می توانم
کتاب ها را بخوانم
کودک دانا منم
خوب و توانا منم
به لطف آموزگار
هشیار و بینا منم
روز جشن الفبا
مبارک است برما
*****************************************************************

به نام خداوند رنگین کمان

در روزهای پایانی سال تحصیلی، بچه‌های خوب کلاس اولی خیلی خوشحال هستن چون یک سال خیلی خیلی مهم رو پشت سر گذاشتن و الآن همه اون‌ها می‌تونن کتاب‌ها، تابلوها و همه چیزهای خوب رو بخونن و کلی جمله و کلمه قشنگ و پر معنی بنویسن و البته «جشن الفبا» هم که در همه مدارس ابتدایی برای کلاس اولی‌های باسواد برگزار می‌شه، شادی اون‌ها رو تکمیل می‌کنه.دانش‌آموزان خوب و پر‌تلاش کلاس اول که عاشق درس و کتاب و مدرسه هستن، حالا می‌خوان به مامان و باباهاشون نشون بدن که چه‌قدر باسوادی خوبه و تا چه اندازه قدردان زحمت‌های معلم مهربون و والدین عزیزشون هستن و در جشن الفبا از همه اون‌ها تشکر کنن.

از همین رو بچه‌های کلاس پیش‌دبستان و اول مجتمع غیر‌دولتی پویش پایان سال تحصیلی خود را روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۳ ساعت ۹:۳۰ در فرهنگسرای شفق به همراه پدر و مادر عزیز و معلمین دلسوزشان جشن گرفتند. برنامه با قرائت دسته جمعی آیت الکرسی توسط دانش‌آموزان کلاس اول ستاره و خورشید آغاز شد، سپس نوآموزان پیش‌دبستانی سرود ای ایران را به زیبایی اجرا نمودند، سامان براتعلی دانش‌آموز کلاس ستاره متن پیام خوش‌آمد‌گویی را اجرا نمود. پس از آن آرین صمدایی دکلمه سپاس از مادر را برای مادران عزیز اجرا کرد. برنامه بعدی اجرای سرود مادر بده مژده به من کار گروهی از دو کلاس ستاره و خورشید بود، این‌کار به صورت سرود و زبان اشاره اجرا شد. شعر ۳۲ حرف الفبا توسط دانش‌آموزان هر دو کلاس ستاره و خورشید به صورت تک‌تک خوانده شد. متن زیبای خواب معلم توسط نوید هادی‌زاده دانش‌آموز کلاس ستاره اجرا شد. جناب آقای پیراینده مدیریت دبستان سخنرانی مختصری را ارائه نمودند و در پایان صحبت‌هایشان از زحمات مربیان و کارمندان دبستان تقدیر به عمل آوردند.

آراد طاحونه سپاس از مربیان خود را به نحوی زیبا اجرا نمود. دانش‌آموزان پیش‌دبستان سرود مربی عزیزم را با آهنگی دلنشین خواندند. اجراء برنامه زبان کاری دیگر از دانش‌آموزان دو کلاس ستاره و خورشید بود. رضا محمد‌پور، شاهین محمدی، کورش عیسی‌زاده و امیرحسین ریاحی سامانی سوگند‌نامه پایه اول را قرائت کردند. مادران پیش‌دبستان و اول به پاس تشکر از مربیان فرزندان خود صحبت‌های زیبایی را ایراد نمودند. در پایان لوح تقدیری به رسم یادبود به نوگلان باغ پویش تقدیم گردید.

چشمانت آسمانی است (صاف) نه ابرآلود، دلت غنچه‌ای است در (شگفتن) نه درتنگه، قلبت دریایی است در (عمق) نه درکف، تو فراتر از آنی که با طبیعت در ترازوی مقایسه درآیی، تو آغازی، شروع یک خط، ادامه‌ی یک راه، ادامه یک خط تا بی‌نهایت، تو همانی که دیگر مسافران پشت سرت هستند.

با احترام
روابط عمومی مجتمع آموزشی پویش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top