استخدام سپاه قدس

گزینش و استخدام در سپاه قدس ، مسیرهای ورودی جوانان علاقه مند و مستعد برای خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که عبور از این مرحله مستلزم ویژگی ها و شرایط خاصی است .
در این شماره برای آشنایی بیشتر خوانندگان بویژه جوانان علاقه مند با نحوه گزینش و استخدام در سپاه به سراغ سرهنگ پاسدار احمد مظلوم ، مسئول مرکز گزینش و استخدام نیروی زمینی سپاه رفتیم و گفت وگویی را با وی انجام دادیم که ماحصل آن را می خوانید:

¤ به عنوان اولین سؤال ملاک های گزینش در سپاه را بیان نمایید؟
نکاتی که گزینش سپاه در بحث تأمین منابع به آن توجه دارد غیر از احراز صلاحیت های مکتبی ، امنیتی و اخلاقی ، احراز توانمندی ها و قابلیت های فردی هم هست . نکته دیگری که در آموزه های دینی به آن توجه شده و مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست ، موضوع اصالت خانوادگی شخص داوطلب استخدام است که در تداوم ویژگی های پاسداری و حفظ آن شئون تأثیرگذار می باشد. در نتیجه به کار گرفتن سیاست های گزینش و استخدام بویژه در یکی دو سال اخیر، ما شاهد جذب تعداد قابل توجهی از بهترین و با انگیزه ترین نیروهای جوان حزب اللهی در یگان های رزم سپاه بوده ایم ، به گونه ای که در بررسی های میدانی و نظرسنجی هایی که از فرماندهان محترم یگان ها و دانشکده ها و مراکز آموزش به عمل آمده نیروهای جذب شده سال های اخیر را از حیث سلامت فکری ، معنوی و جسمی و آمادگی جهت پذیرش مأموریت های خطیر نیروی زمینی سپاه در حد بسیار بالایی ارزیابی نموده اند.

¤ ویژگی هایی که از گزینش و استخدام در طرح تحول همه جانبه پیش بینی شده چیست ؟
ما در حقیقت در سال آغازین برنامه پنج ساله چهارم هستیم و همزمان با ابلاغ برنامه پنجساله سوم سیاست های جدید گزینش و استخدام به عنوان بخشی از سیاست های برنامه تحول همه جانبه به گزینش و استخدام نیروها ابلاغ شد. در این سیاست ها چند هدف اصلی و کیفی تعقیب می شود؛ اول اینکه استخدام برخلاف گذشته قرار است بر مبنای عضویابی و یا به اصطلاح امروزی براساس نشانه گذاری انجام شود، یعنی بجای اینکه از طرق متعارف در جامعه و سایر سازمان ها مثل اطلاعیه و دعوت به استخدام باشد، در سیاست های جدید گزینش و استخدام نیروهای مناسب و علاقه مند و حزب اللهی را که در این طرح تحول از آنها به عنوان نیروهای کیفی نام برده شده در یک زمان وسیع ، توسط شبکه های عضویابی سازمان یافته در سطح وسیع شناسایی و در حقیقت به صورت خصوصی و نه اطلاع رسانی عام از وی دعوت به پیوستن به سپاه می نماییم . طی سه سال گذشته این روش آغاز شد و هر سال که بر تجربه عضویاب ها و مسئولان مختلف سپاه چه گزینش گران و چه غیر گزینش گران افزوده می شود، عضویابی هم از استحکام و دقت بیشتری برخوردار می شود.
هدف کیفی دوم طرح تحول در گزینش ، جذب نیروهایی است که متناسب با مأموریت ها و وظایف سطوح مختلف سازمان به صورت رسته ای به استخدام در می آیند، یعنی از همان ابتدا به صورت رسته ای گزینش می شوند به صورت رسته ای هم در آموزش اعزام می شوند و پس از فراغت از آموزش با رسته مشخص وارد یگان می شوند.

¤ آیا گزینش و بازنشستگی در سازمان سپاه با هم تناسبی دارند؟
جذب و ورود نیروهای جدید به بدنه سپاه برابر روش های برآورد علمی موسوم در مدیریت منابع انسانی متناسب با ریزش ها و کاهش های نیروی انسانی می باشد.

¤ علاقه مندان به گزینش و ورود به سپاه بخصوص نیروی زمینی جهت انجام گزینش باید به کجا مراجعه نمایند؟
همان طور که قبلاً اشاره شد گزینش براساس روش عضویابی انجام می شود بدین صورت که عضویاب های آموزش دیده و توجیه شده نسبت به شرایط و معیارهای گزینش در سپاه با حضور در محیط هایی که به عنوان منابع انسانی سپاه قلمداد می شوند مانند حوزه ها و پایگاه های بسیج و اماکن مشابه افرادی را که مناسب تشخیص دهند، به واحدهای اجرایی گزینش و استخدام استان ها معرفی می نمایند و در صورت دارا بودن شرایط استخدام ، مراحل گزینش آنان در واحدهای گزینش به انجام می رسد. برادرانی که به هر دلیل عضویاب های هر یگان موفق به ارتباط و یا شناسایی آنان نمی شوند، از طریق مراجعه مستقیم به واحدها و دفاتر استانی گزینش و استخدام نیروی زمینی که در مراکز تمامی استان های کشور ـ بجز بوشهر و هرمزگان ـ خود را معرفی نمایند.
در حال حاضر استخدام در نیروی زمینی سپاه در طیف های درجه داری و افسری و عضویت پیمانی در تمامی مقاطع تحصیلی دیپلم ، پیش دانشگاهی ، فوق دیپلم ، لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری در رشته های تحصیلی متناسب با رسته های خدمتی و مأموریت های نیروی زمینی سپاه انجام می گیرد. ما در هر سال علی رغم عدم تبلیغات وسیع و عدم اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و مطبوعات ، با مراجعه و تقاضای استخدام ده ها برابر سهمیه های استخدامی پیش بینی شده در برنامه های مصوب سالانه روبه رو هستیم . فلذا برنامه های جذب در سپاه با حفظ معیارها و به طور کامل محقق می شود.

¤ مهمترین برنامه های آتی مرکز گزینش و استخدام نیروی زمینی چیست ؟
مرکز گزینش و استخدام نیروی زمینی سپاه در سال جاری و ادامه سال های برنامه پنج ساله چهارم علاوه بر کیفیت بخشی نیروهای گزینش شده درصدد تقویت بنیه علمی و تخصصی گزینش گران متناسب با پیچیدگی ها، حساسیت ها و نیازمندی های روز سپاه می باشد که در این راستا ارتقا و در پاره ای موارد صلاح روش های احراز صلاحیت ها و توانمندی ها و قابلیت های داوطلبان استخدام در نیروی زمینی سپاه از اولویت برنامه های این مرکز می باشد، به گونه ای که عملکرد این مرکز بتواند در زمانی نه چندان طولانی تأمین کننده سیاست گزینش حقیقی و جذب نیروهای کیفی باشد.

¤ چنانچه در پایان صحبتی دارید، بفرمایید؟
در پایان لازم است از همه کسانی که این مرکز را در انجام بهینه وظایف محوله مساعدت و یاری می نمایند صمیمانه قدردانی و تشکر نمایم .

*****************************************************************************

استخدام در سپاه پاسداران در سال 94 + شرایط استخدامی

استخدام در سپاه پاسداران در سال 93 + شرایط استخدامیReviewed by MODIR on Apr 26Rating:

شرایط ذکر شده در زیر از آگهی های استخدامی سپاه پاسداران گردآوری شده که ممکن است در آگهی های استخدامی جدید دستخوش تغییراتی شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران شرایط عمومی استخدام در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی‌ایران به شرح زیر است:

‌ماده ۱۶ – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:

‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
ط – داشتن حداقل ۱۶ سال سن تمام و حداکثر ۴۰ سال سن.
ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.

‌تبصره ۱ – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

‌تبصره ۲ – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.

‌تبصره ۳ – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.

‌تبصره ۴ – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.

‌ماده ۱۷ – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.

‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.

‌ماده ۱۸ – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.

‌ماده ۱۹ – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:

‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر

ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.

‌ماده ۲۰ – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.

‌ماده ۲۱ – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد ۵‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.

‌تبصره ۱ – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

‌تبصره ۲ – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.

‌ماده ۲۲ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.

‌ماده ۲۳ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر ۱۰ سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.

‌تبصره ۱ – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.

‌تبصره ۲ – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.

‌تبصره ۳ – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.

‌تبصره ۴ – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.

‌تبصره ۵ – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

‌ماده ۲۴ – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده ۳۷ قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

‌ماده ۲۵ – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.

‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده ۳۸ قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

‌ماده ۲۶ – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.

‌بخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل

‌ماده ۲۷ – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.

‌تبصره ۱ – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.

‌تبصره ۲ – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.

‌ماده ۲۸ – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.

‌ماده ۲۹ – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.

‌ماده ۳۰ – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.

‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.

‌ماده ۳۱ – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.

‌ماده ۳۲ – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده ۱۹ این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (۱) ،(۲)، و (۳) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (۱) و (۲) و (۳) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.

‌ماده ۳۳ – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

************************************************************************


برای مشاهده قیمت ” استخدام سپاه قدس ” از تصاویر زیر استفاده کنید .

استخدام سپاه قدس
استخدام سپاه قدس
استخدام سپاه قدس
استخدام سپاه قدس

7 thoughts on “استخدام سپاه قدس

 1. باسلام وخسته نباشید .من 30سالمه .دیپلم دارم خیلی علاقه دارم وارد سپاه پاسداران بشوم .البته توانایی های خوبی دارم که دوست دارم دراین نهاد استفاده کنم .اما متاسفانه در استان ما همه چی ب پارتی هست.و نتونستم کاری کنم ک جذب بشوم .خواهش میکنم جوابی بهم بدید.استان چهارمهال وبختیاری

 2. بنام خداوند متعال
  من با کسب اجازه از مولانا حسین(ع) و نایب بر حقش امام خامنه ایی، میخواستم از شما خواهش کنم برای مواظبت و دفاع از حرم خانوم زینب کبری(س) ، نام نویسی کنم،

 3. بنام خدا
  باسلام ودرود بر ارواح طیبه شهدا وامام شهدا وارزوی سلامتی برای نایب امام زمان حضرت امام خامنه ای ودرود بر دلاورمردان وجان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار قله های دست نیافتنی زنند ه سیلی سخت بر یابه گویان امریکا ورژیم صهیونستی سردار جانان سردار سلیمانی
  اینجانب جوانی سی ساله با سابقه سیزده سال سابقه فعا ل در بسیج منطقه دوست دارم در کنار دلاورمردان تفنگ بر دست گیرم ودوش ادوش این دلاورمردان برای عزت اسلام ومملکتم بچنگم .وحتی شده اندازه ی کوچک مفید باشم در هر صحنه ای در هر جای که باشد ومفید باشم ودوست آرزوی قلبیم اینست در کنار سردار سلیمانی بچنگم تا مشتم را محکم در دهان پر از لجن ترامپ ونتنیاهو بکوبم وبه مدد خدای متعال ورهنمودهای مقام عزمای ولایت ودستورات سردا ر جان سردار سلیمانی رژیم صهیونستی را از صحنه روزگار محوکنیم‌.سیدصالح متفرقه موسوی تحصیلات دیپلم .سی ساله از استان خوزستان .شهرستان باوی .روستای سید عیدی

 4. سلام وقت بخیر .
  آیا ما اهل این سرزمبن نیستیم ؟
  چرا نباید نتونیم عضو این سازمان عظیم بشیم ؟

 5. باسلام
  باعرض سلام خسته نباشید
  بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران
  اینجانب نادر حسین پناهی فرزند امین تاریخ تولد 1262 فرزند پدر
  پاسدار وباز نشته وجانباز تقاظ استخدام در سپاه رو دارم.ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top