زیبا شدن خانم ها با 11 ترفند شگفت انگیز – حقه هایی برای زیبا شدن خانم ها

زیبا شدن خانم ها

ترفندهای بسیار زیادی وجود دارد که افراد برای حفط زیبایی پوست و موی خود از آن ها بهره مند می شوند, 11 ترفند زیبا شدن خانم هارا در ادامه ملاحظه کنید.

آیا دوست دارید ترفندهای زیبایی را یاد بگیرید؟ما به شما آموزش می دهیم با موادی ساده و در دسترس که در خانه ی همه موجود است بتوانید برای زیباتر شدن خود استفاده کنید برای فهمیدن این ترفندها مطالب زیر را مطالعه کنید:

اسرار زیبا شدن خانم ها

حقه 1:استفاده از برش خیار باعث کاهش حاله ی سیاه رنگ و پف دور چشم ها می شود
حقیقت :خیار باعث از بین رفتن حلقه ی سیاه نمی شود ولی خیار سرد باعث کاهش پف می شود. این پف در اثر مایعی که در چشم در هنگامی که ما خواب هستیم ترشح می شود، ایجاد می شود. خیار دارای آنتی اکسیدان است ولی دکتر لین ( دارای بورد تخصصی پوست و مو ) می گوید در واقع سرد بودن خیار است که بیشتر باعث کاهش این پف می شود. اگر شما از ژل چشم خنک یا ماسک صورت هم استفاده کنید همین اثر را خواهند داشت.

حقه 2 :خمیر دندان می تواند جوش ها را در یک شب درمان کند
حقیقت :خمیر دندان می تواند موثر باشد ولی زیاد هم از آن استفاده نکنید لین می گوید:”در خمیر دندان موادی مانند الکل، مواد آنتی باکتریال و هیدروژن پراکساید وجود دارند که می تواند برای مقابله با جوش های غرور جوانی مناسب باشند. ولی نکته در این جاست که خمیر دندان برای دندان طراحی شده است و نه پوست! در نتیجه ممکن است باعث قرمزی و التهاب شود.” پس می توانید در موارد بحرانی از آن استفاده کنید ولی این کار را زیاد تکرار نکنید.

حقه 3 :قطره چشم می تواند اثر قرمزی و التهاب جوش را از بین ببرد
حقیقت :طبق گفته لین، قطره می تواند موثر باشد ولی چیزهای موثرتر از آن هم وجود دارند. چون قطره چشم باعث منقبض شدن رگ ها می شود و در نتیجه کاهش خون رسانی میزان قرمزی هم کاهش می یابد. ولی نتیجه کوتاه مدت است.

حقه 4 :لیمو باعث لایه برداری پوست می شود و باعث می شود پوست روشن تر و جوان تر به نظر برسد
حقیقت :لیمو این تاثیر را دارد چون حاوی گلیکولیک اسید است. لیمو می تواند منافذ پوست را باز کند و مانند یک لایه بردار ضعیف عمل کند. دکتر هیل می گوید:”ولی اگر شما مشکلات پوستی مانند خشکی پوست یا اگزما دارید لیمو ممکن است باعث اذیت شدن شما بشود.”

حقه 5 :شکر و نمک به همراه روغن زیتون می توانند مانند یک لایه بردار طبیعی پوست عمل کنند
حقیقت :نمک و شکر هر دو موثرند ولی دانه های آن ها ممکن است باعث آزار پوست شوند. دکتر استاد می گوید:”نمک خاصیت آنتی باکتریال دارد و دانه های ریگ مانند آن می توانند مانند لایه بردار عمل کنند. ولی بهتر است از نمک با دانه های ریز استفاده کنید تا باعث اذیت شدن پوست نشود.” دکتر لین بیشتر معتقد به استفاده از شکر در خمیر ساخته شده از ماست یا عسل است.

حقه 6 :روی پوست صورتتان دئودورانت بمالید تا چربی آن را از بین ببرید و آن حالت براق آن را بگیرید. همچنین به از بین بردن زخم تیغ ریش تراشی هم کمک می کند.
حقیقت :پیرتوسکی معتقد است دئودورانت باعث کاهش تولید چربی پوست نمی شود و حتی باعث التهاب در پوست می شود.
دئودورانت ضمن کاهش میزان تعریق پوست باعث خشک شدن آن می شود. تاثیر آن برای کاهش اثر خراش تیغ هم مناسب نیست و استفاده از موادی مانند سالیسیک اسید، عود و گیاهان دارویی تاثیر بهتری دارد.

حقه 7:قرص آسپیرین حل شده در آب می تواند باعث درمان جوش غرور جوانی شود
حقیقت :این کار می تواند موثر باشد ولی نه به سرعت مصرف داروی مناسب. تقریبا تمام درمان های جوش دارای منابع سالیسیلیک اسید هستند که در آسپیرین هم وجود دارد. سالیسیلیک اسید باعث منافذ پوست و از بین رفتن پوست مرده می شود ولی ممکن است بیش از 24 ساعت طول بکشد تا نتیجه آن مشخص شود.

حقه 8 :اضافه کردن سرکه سیب به شامپو باعث خوش حالت شدن مو می شود
حقیقت :دکتر پریستوسکی می گوید که سرکه سیب کاملا موثر است. همچنین می تواند از آن روی زگیل ها استفاده کنید.

حقه 9 :با استفاده از ماسکی از مایونز موهای خود را براق کنید
حقیقت :مایونز ممکن است باعث افزایش چربی مو شود ولی برای موهای ضخیم خیلی مناسب نیست.
دکتر درین می گوید:”مایونز دارای منابع چربی زیادی است و می تواند خواص نرم کنندگی به ریشه موها ببخشد. ولی او تاکید کرد که استفاده از شامپوهای بدون سولفات و نرم کننده های حاوی18-MEA مناسب تر است.

حقه 10:از دارچین برای روشن تر کردن مو استفاده کنید
حقیقت :ممکن است موثر باشد ولی شما باید ریسک یک دست نشدن رنگ موهایتان را هم بپذیرید. درین می گوید:”دارچین حاوی پراکساید است که برای روشن کردن مو به کار می رود.” آب لیمو هم به دلیل داشتن اسید همین کار را می کند ولی درین روش های دیگر را پیشنهاد می کند.

حقه 11 :دندان هایتان را با خاکستر چوب بشویید تا سفیدتر شوند
حقیقت :هیچ تحقیقی در این زمینه صورت نگرفته است. دکتر روف می گوید بهتر است از این روش استفاده نشود چون دندان پزشکان هنوز تاثیر آن را نمی دانند. او می گوید این روش ممکن است به دندان ها آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top