آرایش مناسب افراد مسن | خانم های مسن چگونه آرایش کنند؟

راه های زیبا شدن ربطی به سن و سال ندارد. شما چه 19 ساله باشید چه 90 ساله باید به فکر زیبایی چهره و ظاهر خود باشید.

نکات آرایشی که در این مطلب با آن آشنا خواهید شد به خانم های مسن تر کمک می کند تا به صحیح ترین شکل آرایش خود را انجام داده و چهره خود را جوانتر نشان دهند.

نکات مهم آرایش افراد مسن

  • کانسیلر

وقتی نوبت به انتخاب کانسیلر می رسد، بهتر است کانسیلرهای ضد پیری تهیه کنید تا خطوط مشخص پوست را پر کرده و لکه های تیره رنگ روی پوست را پنهان کنند.
کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشم ها ، اطراف دهان و روی هر گونه لک تیره بزنید. با انگشت اشاره و سپس یا اسفنج های بیوتی بلندر (اسفنج های اشکی) ترکیب کنید. توجه کنید که به صورت ضربه ای ترکیب کنید و کرم را روی پوست نمالید!

  • کرم پودر

همانند کانسیلر، کرم پودر ضد پیری انتخاب کنید و بهتر است کرم پودر انتخابی شما خواص لیفت کننده و ضد چروک داشته باشد.

  • پودر

پس از کرم پودر، آن را با پودر بی رنگ (translucent powder) ثابت کنید. هر نوع پودر بی رنگی می تواند این کار را انجام دهد و آرایش شما را در سراسر روز ثابت ، بدون چربی و مات نگاه خواهد داشت.

  • رژگونه

برای پوست های سالخورده ، یک رژگونه سبک به رنگ صورتی مناسب است. برای پوست های مسن هرچه کمتر بهتر! بنابراین تنها مقدار کمی از رژگونه را روی برآمدگی گونه ها بزنید و همان کفایت خواهد کرد.

  • خط چشم

خط چشم مایع را تنها روی پلک بالا زده و هرگز از آن برای پلک پایین استفاده نکنید. چرا که علاوه بر آنکه چشم ها را ریزتر نشان می دهد، بلکه خطوط اطراف چشم توجه بیشتری به خود جلب می کنند. در عوض خط پلک پایین را با یک خط چشم سفید و یا سایه سفید بکشید تا چشم ها بزرگتر به نظر برسند.

  • سایه چشم

برای آرایش پوست های سالخورده، یکی از نبایدها، استفاده از سایه است. در عوض می توانید سایه سفید را تنها زیر ابروها بزنید و روی پلک ها پرایمر بزنید، چرا که سایه شما را مسن تر نشان خواهد داد. بهتر است پلک ها را تمیز و ساده نگه دارید.

  • ریمل

از دو لایه ریمل روی مژه ها استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید قبل از آن مژه ها را فر کنید. استفاده از دو لایه ریمل ، مژه ها را بلندتر ، چشم ها را درشت تر و جوانتر نشان خواهد داد.

  • رژلب

از رژلب های سبک استفاده کرده و از رژهای تیره و بسیار روشن مانند قهوه ای، انواع قرمز و زرشکی اجتناب کنید.

بهتر است نکات ذکر شده را به خاطر داشته باشید ولی به صورت کلی بهتر است انواع مختلف رنگ ها را امتحان کنید تا بهترین را برای خود پیدا کنید.

ولی مهمترین قانونی که باید در هر صورت در کار خود در نظر بگیرید این است:استفاده از مواد آرایشی برای پوست های مسن هرچه کمتر، بهتر! چرا که هرچه آرایش سنگین تر شود، چین و چروک ها بهتر خود را نشان می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top