پرورش تبریز

خیرین مدرسه ساز چراغ دانش و علم را در جامعه می افروزند


علمی در جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار آذرشهر گفت: خیرین مدرسه ساز چراغ دانش و علم را در جامعه می افروزند و فضیلت این کار زمانی که آنان هنوز در قید حیات هستند بیشتر است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از آذرشهر طاهر علمی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از خیرین گفت: مدرسه سازی از جمله خیراتی است که پاداش ماتأخر دارد و تا وقتی دانش آموزی در آن مدرسه مشغول به تحصیل است، اجر و ثواب آن برای خیر ادامه خواهد داشت. وی در این آیین ، جهل و نادانی را ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: خیرین مدرسه ساز چراغ دانش و علم را در جامعه می افروزند و فضیلت این کار زمانی که آنان هنوز در قید حیات هستند بیشتر است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت علم و دانش در سعادت جامعه، اقدامات خیرین مدرسه ساز را تقویت کننده پایه های علم و اقتدار در جامعه دانست.

راستگو فرماندار شهرستان نیز با بیان اینکه خیرین در ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه نقشی کلیدی دارند افزود : انجام این کار صبغه ی الهی دارد و خداوند خود پاداش دهنده عمل خیر کسانی خواهد بود که در این امر فعالیت می کنند . وی تصریح کرد : جهت برگزاری مطلوب این جشنواره و شناسایی خیرین بزرگوار ،امید است به یاری خداوند متعال بتوانیم با جلب مشارکت و کمک خیرین برخی از مسائل و نیازمندی های مدارس همچون تجهیزات، نگه داری، تعمیرات اساسی مدارس را رفع و برطرف سازیم.

 وی در آخر برای بسط و گسترش فرهنگ انفاق و مشارکت همگانی در جامعه ، بویژه شهرستان آذرشهرحمایت همه اقشار جامعه بخصوص قشر تحصیل کرده را خواستار شد.

کسایی مدیر عامل خیرین نوسازی استان نیز اظهار نمود هر ساله جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان و مناطق برگزارمی شود در این جشنواره ها تعهداتی که خیرین قبول می کنند کمک شایانی به دانش آموزان این مرز و بوم است. در پایان وی خیرین را منشاء خیر و برکت دانست و اجر اخروی برای آنان از درگاه خداوند سبحان خواستار شد.ورزش مدارس آینده ورزش قهرمانی را تضمین می‌کند


به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از ملکان، هاتفی گفت: ورزش مدارس آینده ورزش قهرمانی کشور را تضمین می‌کند، و اگر می‌خواهید تربیت بدنی در آموزش و پرورش توسعه پیدا کند راهی جز مسیر مدارس وجود ندارد.

ایرج هاتفی افزود : اگر بخواهیم اهداف تعریف شده در تربیت بدنی توسعه پیدا کند راهی جز مسیر مدارس در کشور برای آموزش و پرورش وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیتهای دانش آموزان برای کسب استعدادهای ورزشی استفاده کنیم تصریح کرد: توسعه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و ورزش تربیتی جزو اهداف عالی آموزش و پرورش ملکان  در حوزه تربیت بدنی است.

مدیر آموزش وپرورش ملکان با بیان اینکه ورزش مدارس آینده ورزش قهرمانی را تضمین می‌کند خاطرنشان کرد: اگر در کنار طرح‌های تحولی آموزش و پرورش نیم نگاهی به حضور دانش آموزان ورزشکار در مسابقات قهرمانی مدارس، مطرح کشور و آسیایی و جهانی داشته باشیم  شاهد موفقیت دوچندان در میادین ورزشی خواهیم بود.    ویدیو : پرورش تبریز
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b