نحوه تنظیمات مودم در اینترنت پر سرعت

:: طريقه نصب مودمهاي Planet 3400& 44001 - ابتدا سيم LAN را به كامپيوتر واز طرف ديگر به مودم وصل نماييد.

2 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد http://192.168.1.254 وسپس Enter نماييد پنجره اي باز ميشود .

 3 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.

 4 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .

 5 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .

 6 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .

 7 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .

 8 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .

 9 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس PPPOE LLC VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : را اعمال كنيد سپس Next كنيد و دوباره Next و سپس Close كنيد. مودم نصب گرديده است. كامپيوتر را RESTART كنيد بعد از بالا آمدن Windows شما متصل به اينترنت هستيد .

 10 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد : VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : 1483 Bridge IPLLC حال Next كنيد \.

 11- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .

 12- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .

 13 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد . گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد دوباره گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد .

 14- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .

 15- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .

 16- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .

 17- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد.
راهنمای خرید مودم های ADSL


پاسخ: مودم های ADSL به تدریج یکی از قطعات ثابت کامپیوتر می شوند و در بازار نیز بسیار بیشتر و متنوع تر از گذشته حضور دارند. اما هنوز کاربرد آنها در حدی نیست که به آسانی سایر قطعات بتوان برای انتخاب یک مدل مناسب تصمیم گیری کرد. مودم های اینترنت پرسرعت علاوه بر کیفیت ارتباطی دارای ویژگی های دیگری نیز هستند. امکاناتی که آنها در اختیار کاربران قرار می دهند همگی در رابطه با کاربرد آن است اما ویژگی هایی همچون اشتراک اینترنت، تعداد پورت های LAN و یا استفاده از اینترنت برای تجهیزاتی که مجهز به شبکه بی سیم هستند باعث می شود این محصولات تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند.

 

سوئیچ:

یکی از اجزای اصلی هر شبکه سوئیچ ها هستند. به هر کامپیوتر در شبکه یک گره گفته می شود و وظیفه سوئیچ ها ارتباط دادن این گره ها به هم دیگر است. سوئیچ ها، بر خلاف هاب ها، معمولاً دارای پهنای باند داخلی هستند که ضریبی از لینک باندها است و می توانید به سرعت بین چند ارتباط سوئیچ کنند. یک سوئیچ می تواند بین دو گره چندین اطلاعات را به طور همزمان با توجه به پهنای باند بفرستند.

 

روترها:

روترها وظایف مسیریابی در شبکه ها را بر عهده دارند. اما معمولاً این اسم و این اصطلاح به صورت اشتباه معنی می شود. در واقع وظیفه روترها این نیست که تشخیص دهند که به چه نوع شبکه ای متصل هستند بلکه آنها تنها مسیر بین دو کامپیوتر را برای ارسال داده های اطلاعاتی بررسی می کنند و سعی می کنند اطلاعاتی را از نوع شبکه و به نوعی شکل هندسی شبکه به دست آورند و تشخیص دهند که از چه راه هایی می توان به کامپیوتر مقصد دسترسی داشت. برای مثال در یک سمت یک شبکه محلی در خانه یا محیط کار را دارید و از سوی دیگر شبکه جهانی اینترنت. وظیفه روترها تشخیص این دو نوع شبکه نیست بلکه نوع فرستادن و تشخیص مسیری که اطلاعات باید از آن عبور کند تا به مقصد برسد وظیفه یک روتر است. وجود چنین تجهیزاتی در مودم های ADSL و قابلیت های مختلف در این ویژگی ها باعث بالا رفتن قیمت مودم های ADSL می شود.

 

قابلیت بی سیم:

برخی از مودم های ADSL دارای قابلیت برقراری ارتباط بی سیم از طریق رابط 802.11 IEEE یا Wi-Fi هستند و از استانداردهای G،B،A و N این رابط برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. معمولاً وجود رابط های بی سیم باعث فراتر رفتن قیمت از 100 هزار تومان می شود. امکانات بی سیم معمولا در مودم های سطح بالا استفاده می شود و بیشتر در محیط هایی مانند اتاق های کنفرانس و یا برای لپ تاپ ها و PDA ها کاربرد دارند.

مودم های وایرلس برای کاربرد خانگی و عادی زیاد توصیه نمی شود.

در هنگام خرید یک مودم توجه به پورت های آن بسیار مهم است. در حال حاضر اکثر مودم ها از پورت های لن (LAN) و USB برای برقراری شبکه اینترنت استفاده می کنند. معمولاً مودم یک پورت، برای تک کامپیوترها و منازل و مودم های چند پورت برای شرکت ها کاربرد دارد. LAN پهنای باند بیشتری دارد و عیب یابی آن نیز آسانتر است. پس در صورتیکه مودم شما بیرونی است و مادربوردتان از درگاه لن پشتیبانی می کند و یا اینکه دارای کارت شبکه هستید بهتر است از این نوع درگاه استفاده کنید. البته تمام این موارد به نوع شبکه و ترافیک آن نیز بستگی دارد.

 

تعداد پورت ها:

تعداد پورت ها برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری کوچک بسیار حائز اهمیت است. با خرید یک مودم با چند پورت اضافی

adsl

بدون نیاز به هیچ سوئیچ جداگانه و یا روتر می توانید یک شبکه راه بیاندازید. البته قیمت مودم چند پورت تقریباً دو برابر مودم های تک پورت است برای نمونه مودم 819112 USRobatic قیمتی در حدود 49هزار تومان دارد و دارای یک درگاه لن است در حالیکه مدل 819101 از همین برند با پشتیبانی از چهار پورت دارای قیمت 71هزار تومان است. بیشترین تعداد پورت های لن در مودم های حال حاضر 4 پورت است و برای راه اندازی یک شبکه محلی کوچک در خانه کافی به نظر می رسد. مودم های دارای چند پورت به راحتی می توانند شبکه را به اشتراک بگذارند. و در واقع به عنوان یک هاب عمل کنند. اما در مقابل معمولا مودم هایی که دارای چند پورت هستند در بیشتر مواقع از درگاه USB پشتیبانی نمی کنند و یا در نهایت از یک پورت USB پشتیبانی می کنند.

 

نویزگیرها:

معمولاً مودم های ADSL هیچ مشکلی برای خطوط ارتباطی تلفن ها ایجاد نمی کنند اما در مقابل تلفن ها یا نویزی که روی خطوط ارتباطی می فرستند در اغلب موارد موجب از بین رفتن اینترنت ADSL می شوند. در این میان تلفن هایی که مکالمات را کد و به نوعی محافظت می کنند بیشترین نویز را در خطوط تلفن دارند. البته هر سیستم دیگری از جمله خطوط برق قوی در نزدیکی کابل ها و یا برخی نمایشگرهای شماره تلفن ها می توانند این نویز را در خطوط ایجاد کنند. برای پرهیز از این مشکلات معمولاً توصیه می شود که برای استفاده از اینترنت از یک کابل جدا (یک خط شماره جدا) استفاده شود و یا اینکه مودم را در مسیر اولین خروجی کابل تلفن قرار دهیم و یا در غیر اینصورت قبل از هر دستگاه تلفن از یک نویزگیر (اسپلیتر یا Splitter) استفاده کرد. نویزگیرها همراه با مودم ها نیستند اما اکثر شرکت های خدمات دهنده ADSL و یا شرکت های توزیع کننده مودم های ADSL همراه با مودم های خود که در اختیار کاربران می گذارند یک نویزگیر نیز تحویل می دهند البته نویزگیرها قیمت زیاد گرانی ندارند و معمولاً قیمت آن ها بین 2 تا 5 هزار تومان است.

 

نوع مودم:

نکته دیگر در هنگام خرید مودم توجه به نوع استاندارد مودم است. مودم های قدیمی مودم های ADSL ساده هستند در حالیکه مودم های امروزی مودم های ADSL2 هستند. مودم های دیگری که مدتی است وارد بازارها شده و عمر زیادی را در

مودم adsl

این بازار تجربه نمی کنند مودم های ADSL+ هستند. توان آپلود در هر سه مدل یک مگابایت در ثانیه است اما در مدلADSL سرعت دانلود 8 مگابیت در مدل ADSL2 12مگابیت و در مدل 24 ADSL+ مگابیت در هر ثانیه است. البته تمام این موارد بستگی به سرعت اینترنت شما دارد. اگر از کاربران عادی و خانگی هستید سرعت بیش از 128 کیلوبیت نمی توانید داشته باشید پس نوع مودم در ایران برای طیف وسیعی از کاربران بی معنی است. از سوی دیگر مودم شما باید با تنظیمات شرکت خدمات دهنده نیز سازگار باشد. مودم های امروزی اکثراً دارای ویژگی های کاملی هستند که می توان با ISP های مختلف از آنها استفاده کرد. اما برای اطمینان بیشتر پس از انتخاب ISP می توان مودم های سازگار با خدمات شرکت را از مسئولان شرکت خدمات دهنده پرسید.

 

گارانتی

 از دیگر مواردی است که باید در هنگام خرید به آن توجه ویژه شود. اکثر مودم های بازار دارای گارانتی معتبر هستند و برخی از مدل های آنها را نیز خود شرکت های خدمات دهنده وارد بازار و گارانتی می کنند.

    ویدیو : نحوه تنظیمات مودم در اینترنت پر سرعت
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b