طرح گونی بافی

آموزش گونی بافی

آموزش گونی بافیآموزش گونی بافی توسط بانو سپیده ع در سایت مابانو سلام خانمای گل.آموزش شبه قالی یاگونی بافی وسایل موردنیاز.. گونی ضخیم، سوزن گونی بافی، سوزن کاموا، کامواهای رنگی اول ازهمه گونی روتمیز شسته وکامل خشک میکنیم طرح موردنظرراروی کاغذ کشیده داخل گونی گذاشته طرح را کپی میکنیم.ورق رو بیرون آورده وبادستگاه هویه سروته کاررا برش زده تا صاف باشد ونخ نخ نشود دورتادور کاررا به اندازه دوسانت فاصله گذاشته ؟ب اخط کش به شکل مستطیل وصل میکنیم این قسمت را نمیبافیم محل شیرازه کارمونه.سوزن کاموارونخ کرده.واز ته سرنگ وارد میکنیم واز سر سوزن گونی بافی که به سرسرنگ وصل کردیم به جای سوزن آمپول درآورده و نخو از سوراخی که ۲میلیمتر بالاتر از نوک سوزنه بیرون میاریم وشروع به کار میکنیم.اول دور کارمونو حالا شخصیت کارتونیه یا گل وگلدون یاهرچیز دیگه بانخ سیاه وسوزن شبه قالی یک ردیف بافته کامل که شد ردیف بعد کوکها وسط کوک قبلی وردیف سوم را نیز همینطور وقتی کارد کامل شد از قسمتهای تیره بافتن رو شروع میکنیم که دیرتر کثیف بشه وقسمتهای روشن رو میگذاریم برای پایان کار بعداز اتمام طرح موردنظر وحاشیه وزمین وآسمان و….. حالا نوبته شیرازه زدن کاراست شیرازه قسمت راست وچپ کار است ودر تابلو فرش پایین وبالا که دوسانت جاگذاشتیم بصورت دندون موشی یا کوک ساده بانخ چهارلاوسوزن کاموابافی کل دور کارو میدوزیم
آموزش شبه قالی

آموزش شبه قالی

photo_2015-06-13_09-30-01photo_2015-06-13_09-30-04
آموزش گونی بافی

آموزش گونی بافی

photo_2015-06-13_09-30-12
آموزش شبه قالی

آموزش شبه قالی

آموزش گونی بافی

آموزش گونی بافی

طرحها که هرطرحی دوست داری بکش روی گونی .ازاینترنت یاازکتاب داستان بچه ها   کاموا میخواد بستگی به سایز پادری و تابلوتون تعدادش فرق میکن سوزن مخصوص شبه قالی معمولا کاموا فروشیا دارن سوزن معمولی گونی ن ضخیم ن نازک طرح به دلخواه خودکار برای کشیدن طرح اول ی طرح میکشی رو گونی بعد که سوزن رو نخ کردید و گره دادید،کار رو شروع میکنید،با توجه به طرحتون رنگ کاموا رو انتخاب کردید همون سمت رو میرید.سوزن رو رو گونی میزنید و تا آخر فرو میکنید بعد آروم میارید بالا طوری که باید کمی از نخ برجسته روی کار بمونه،آسون وقتی کار کنید متوجه میشید چی میگم،بعدش از کنار همون دوخت اولی سوزن رو فرو میکنید،همینطور ادامه میدید تا برسید به تیکه دیگه طرحتون.بعد رنگ کاموا رو عوض کرده و دوباره همینکارو انجام بدید،حالا میمونه ریشه برای آخر کار اگر دوست داشتید انجام بدید؛ بهتره رنگ ریشه رو با پس زمینه یکی کنید قشنگتره.برای اینکار سوزن معمولی میخواد،بعد از نخ کردن پاین گونی رو دو سانت اونورتر سوزن رو فرو میکنید و کاموا رو به اندازه ای که دلتون بخواد ریشه قد داشته باشه قیچی میکنید بعد گره میدید همینطوری تا آخر.(توجه داشته باشید بعضی طرحا برعکس در میاد از پشت) راسی گونی تون نه خیلی نازک باشه نه ضخیم چون دوباره باز میشه برای اینکه برجسته بشه باید سوزن رو کامل داخل گونی فرو نکنی .میتونی نصف سوزن رو نخ بپیچی
آموزش شبه قالی

آموزش شبه قالی

photo_2015-06-13_09-43-53
آموزش شبه قالی

آموزش شبه قالی

آموزش گونی بافی

آموزش گونی بافی

آموزش گونی بافی

آموزش گونی بافی

****************************************************************************

آموزش گونی بافی | کوسن و روتختی گونی بافی

 
آموزش گونی بافی کوسن و روتختی گونی بافی . دوخت انواع کوسن و روتختی با طرح های سنتی (گونی بافی ) را در این مطلب آموزش خواهید دید . پیش از این هم آموزش گونی دوزی کوسن و رومیزی را برایتان منتشر کرده بودیم و امروز هم به آموزش گونی بافی روتختی خواهیم پرداخت . که انشالله مورد رضایت شما قرار بگیرد .

لوازم مورد نیاز آموزش گونی بافی :

– نخ کاموا – الگو – سوزن کوبلن – نخ و سوزن – قیچی – پارچه آستری – زیپ – گونی به اندازه مورد نیاز

آموزش گونی بافی

مراحل آموزش گونی بافی :

ابتدا گونی مورد نظر را با 4 سانت اضافه از هرطرف (برای دوخت ) جدا کرده و ببرید . مثلاً اندازه کوسن در این کار 45 × 45 است که با 4 سانتی متر اضافه از هر طرف 53 × 53 می شود . با این روش می توانید انواع سایزهای مختلف کوسن یا روتختی را بدوزید .

آموزش گونی بافی

یک نکته برای آموزش گونی بافی :  در صورت لزوم برای از بین رفتن پرزهای گونی قبل از دوخت آن را با آب سرد آبکشی کنید . 1- برای آنکه گونی ریش ریش نشود آن را سر دوزی (پاک دوزی )کنید . 2- کادر مورد نظر را با نخ تیره (مشکی ) دوخته و آن را به صورت حاشیه های کوچک و بزرگ در آورید ( دو حاشیه کوچک در طرفین و یک حاشیه بزرگ وسط ) . 3- با استفاده از نخ کاموا حاشیه کوچکتر را به شکل دو تایی و به صورت یک در میان قرمز و سبز بدوزید و کار را با این صورت ادامه دهید تا خانه پر شود .

آموزش گونی بافی

4- حاشیه بزرگ را که بین دو حاشیه قبلی قرار گرفته مطابق شکل به صورت لوزی بدوزید × و بین آنها یک دانه فاصله بگذارید . 5- قسمت وسط کار را طبق الگوی انتخاب شده بدوزید ، خانه را شمارش کرده و الگو را کاملاً در وسط کار قرار دهید که اینجا 3 دانه دوخته شده از هر طرف فاصله دارد ، سپس تمام قسمت های خالی را که زمینه کار نامیده می شود با رنگ دلخواه پر کنید .

گونی دوزی- کوسن و روتختی

6- پس از پایان کار با دقت آن را آستر کنید به این صورت که :
  • ابتدا زیپ را به این صورت روی پارچه قرار داده و بدوزید .
  • پارچه را روی کار قرار داده و کوک بزنید و برای محکم کاری آن را چرخ کنید .

گونی دوزی- کوسن و روتختی

    ویدیو : طرح گونی بافی
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b