فناوری اطلاعاتاطلاعات

سياست جدي دولت استفاده از توليدات داخلي است


اساس اقتصاد مقاومتی، بر پايه حمایت از شرکتهای دانش بنیان و تحقیق و پژوهش بومی در جهت تحقق زنجیره ایده تا تولید و تجاری سازی است و بر همين اساس، سياست جدي دولت استفاده از توليدات داخلي مي باشد.


به گزارش روابط عمومي و اموربين الملل سازمان فناوري اطلاعات ايران، دكتر محمود واعظي در همايش رايانش ابري و تاثير آن بر اكوسيستم پهن باند ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: مثلث دولت،‌دانشگاه و بخش خصوصي بايد همواره همكاري داشته باشند.

وي افزود: برنامه‌ریزی انجام شده در دوران پساتحریم در این حوزه بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در تحقیق و پژوهش بومی و حمایت از زنجیره ایده تا تولید و تجاری‌سازی، خواهد بود.

وزير ارتباطات با اشاره به رونمايي از نخستين خدمات رايانش ابري مبتني بر IaaS گفت: مردم خواهان فعالیت در این بخش هستند و ما از نوآوری و ایده های جدید حمایت می کنیم

وي خاطرنشان كرد: براي فعاليت حرفه اي در اين حوزه مي بايست دستورالعمل روشنی در این زمینه وجود داشته باشد و همه نسبت به آن وفادار باشند.

وزير ارتباطات خاطرنشان كرد:‌ اگر مردم و شرکتها را متصل به ابر می کنیم نباید اختلالی وجود داشته باشد و لازم است شبکه پهن باند کشور اصلاح شده و توسعه داده شود.

دكتر واعظي با اشاره بند چهار و هشت از احكام ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري درباره فضای مجازی تاكيد كرد: رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی داشته اند که با مطالعه روی همه تحولات صنعتی و فناوریهای جهانی هیچ عرصه ای را سراغ ندارم که تحولاتش به اين ميزان سريع و عميق بوده و این چنین بر سبک زندگی، مسایل اجتماع ، اقتصاد، امنیت و فرهنگ تاثیرگذار باشد.

وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم همین اهتمامی که به صنعت هسته ای گذاشته ایم نسبت به صنعت فناوری اطلاعات نیز لازم است و این شبیه سازی بسیار معنی دار است و نگاه واقع بینانه و هوشمندانه نظام را نشان می دهد.

وزير ارتباطات گفت: رهبر معظم انقلاب تمام امور اجرایی در این زمینه را به وزارت ارتباطات محول کردند و این رویداد مسئولیت وزارت ارتباطات و بخش Ict کشور را سنگین تر می کند.

    ویدیو : فناوری اطلاعاتاطلاعات
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b