افسردگی فصلی را چطور کاهش دهید؟

افسردگی فصلی را چطور کاهش دهید


امین حق وردی روانشناس عمومی اظهار داشت:کوتاه شدن روزها و کم شدن نور خورشید در فصل زمستان مشکلاتی را برای برخی افراد از جمله اختلالات روحی و افسردگی در فرد ایجاد خواهد کرد.


وی تصریح کرد: بی توجهی به این وضعیت توسط اطرافیان و ماندن در خانه و استراحت کردن بنا به پیشنهاد دیگران موجب تشدید این بیماری خواهد شد.


حق وردی ادامه داد:ورزش، گپ زدن با دوستان،کنار زدن پرده های منزل در خانه برای ورود نور طبیعی خورشید،تماشای فیلم های مورد علاقه و کتاب خواندن از راه های کاهش این افسردگی است.


این روانشناس عمومی در پایان گفت:در روز های فصل پاییز و زمستان خصوصروزهای ابری سعی کنید تا جایی که امکان پذیر بوده از منزل کمتر خارج شده و بیشتر در خانه خود را سرگرم کنید.از بین بردن حس حسادت در کودکان


والدین نباید کودک خود را تحقیر و سرزنش کنند حتی برای اشتباهات و خطاهای او، بلکه باید ملایم و با لحن درست به او تذکر دهند.
وی افزود: اگر کودکان را با هم سن و سالان خود مقایسه شوند، اولین نتیجه قابل مشاهده بروز حس شدید در کودک خواهد بود که می‌تواند تاثیرات سویی را در برداشته باشد.
این آسیب شناس در پایان گفت:  خانواده بهتر صحیح رفتار کودک خودشان‌ را از نظر سنی و تجربه پایین آورده و در جایگاه کودک تصور کنند نه اینکه بخواهند کودک وارد دنیای خودشان کنند.    ویدیو : افسردگی فصلی را چطور کاهش دهید؟
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b